5 kwietnia dyrektor ZSS Mirosław Sreberski, kierownik warsztatów Jacek Cichowlas i zastępca kierownika warsztatów Sławomir Bochniak spotkali się w siedzibie firmy Renault Zdunek z jej właścicielem i prezesem, absolwentem naszej szkoły Tadeuszem Zdunkiem oraz z szefem centrum technicznego Renault Polska Jerzym Górskim, by przeprowadzić rozmowy na temat współpracy Renault Polska z nasza szkołą. Rozmowy okazały się bardzo owocne.

Wczoraj, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, gościliśmy u nas Tadeusza Zdunka i Jerzego Górskiego. Panowie przybyli, aby przekazać pomoce dydaktyczne, z których uczniowie ZSS będą korzystać już od września. Renault Polska oraz Renault Zdunek przekazały dwa silniki, skrzynię biegów  oraz dwa sprawne, nowocześnie wyposażone samochody osobowe: awangardowy Vel Satis i  Megane Cabrio ze sztywnym, rozkładanym dachem. Mimo iż to kilkunastoletnie samochody, to rozwiązania technologiczne w nich zastosowane są często spotykane, zatem auta są cennymi pomocami, szczególnie do diagnostyki samochodowej.

Relację z przekazania pomocy dydaktycznych od Renault Polska i Renault Zdunek wzbogaconą materiałem filmowym i fotograficznym można obejrzeć na portalu www.moto3m.pl

Serdecznie dziękujemy Renault Polska oraz Renault Zdunek. Mamy nadzieję, że współpraca z naszą szkoła będzie zacieśniana.

Wcześniej dyrektor ZSS wręczył świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom - Jakubowi Karepinowi i Borysowi Jankowskiemu.

mgr Barbara Dembek-Bochniak

Zdjęcia Krzysztof Mrugała

oraz portal www.moto3m.pl