Wycieczka klasy 2ATS i 1mb do Borów Tucholskich

Klasy 2ATS i 1mb z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku zorganizowały wyjazd pod namioty do Leśnej Stacji w Borach Tucholskich, znanej również jako Harcerska Baza Wakacyjna. Wydarzenie to było długo wyczekiwane przez uczniów, którzy z entuzjazmem ruszyli na tę leśną przygodę.

Po przyjeździe na miejsce, uczniowie i nauczyciele rozbili namioty, które miały stać się ich tymczasowymi domami. Zakwaterowanie pod namiotami było nowym doświadczeniem dla wielu z uczniów, ale duch współpracy i przyjaźni szybko pomógł w adaptacji.

Każdy dzień był pełen atrakcji. Uczniowie brali udział w różnych zabawach i grach terenowych, które nie tylko dostarczały mnóstwo radości, ale również uczyły pracy zespołowej i sprawności fizycznej. Jednym z głównych zadań było tworzenie budek dla ptaków oraz hoteli dla owadów oraz rozpoznawanie gatunków drzew co miało na celu rozwijanie ich umiejętności manualnych i świadomości ekologicznej.

Nauczycielami, którzy towarzyszyli uczniom, byli Urszula Szwed, Marta Klawikowska, Marek Taba oraz Krzysztof Mrugała. Pełnili oni rolę opiekunów i mentorów. Ich obecność nie tylko zapewniała bezpieczeństwo, ale również wzbogacała program o cenne wskazówki i wsparcie. Dzięki ich zaangażowaniu, każda aktywność była dobrze zorganizowana i przebiegała bez zakłóceń. Po kilku dniach pełnych przygód i nauki, uczniowie wrócili do Gdańska z głowami pełnymi wspomnień i nowymi umiejętnościami. Wypad do Borów Tucholskich był nie tylko doskonałą okazją do integracji i odpoczynku na łonie natury, ale także do nauki i rozwoju osobistego.

Dla wielu uczniów i nauczycieli, ten wyjazd stał się jednym z najważniejszych wydarzeń szkolnych roku. Przyroda, przygody i wspólne przeżycia stworzyły niezapomniane chwile, które będą mam nadzieję długo wspominane.

inż. Krzysztof Mrugała