Nasza szkoła przystąpiła do akcji, która polega na zbierania nakrętek dla Fundacji Hospicyjnej. Nakrętki odsprzedawane są jako surowiec do firm recyklingowych, a potem przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia. Uzyskane fundusze wspomagają małych podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza, a także Fundusz Dzieci Osieroconych.

Udział w akcji jest związany z projektem Erasmus+ „Green and Renewable Economy with Environmentally - literate Employees in Need”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Akcja ma podnosić świadomość ekologiczną i zaszczepić w uczniach nawyk segregacji odpadów, w tym przypadku twardego plastiku, które nie poddają się samoczynnej czasowej samoutylizacji.

Przed Bożym Narodzeniem 2018 przekazano do Domu Hospicyjnego im. Ks. Dutkiewicza ponad 100 kg nakrętek, które uzbierali nasi uczniowie.

Koordynatorem akcji w szkole była mgr Renata Marczuk, z którą współpracowali: mgr inż. Ewa Potulska oraz mgr inż. Sławomir Wasiak.

Dziękujemy uczniom za udział i namawiamy do czynnego wsparcia akcji dla dobra hospicjum i czystości naszej planety.

Szkolny koordynator projektu Erasmus+ mgr inż. Sławomir Wasiak