Z radością informujemy, że dzięki Wam, Honorowi Krwiodawcy, Zespół Szkół Samochodowych odniósł kolejne sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż, w już XVII etapie (za rok szkolny 2019/2020).

W regionalnym podsumowaniu nasza szkoła zwyciężyła w dwóch kategoriach:

  • ilości oddanej krwi przez szkołę,
  • promocji honorowego krwiodawstwa.

Z powodu pandemii nie odbyła się tradycyjna uroczysta gala. Za to dzisiaj do naszej szkoły zawitali zacni goście: Piotr Bidziński - prezes Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, Olaf Piotr Zaborowski - dyrektor Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK  oraz koordynujący Turniej Andrzej Blok – wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Okręgowej Honorowego Krwiodawstwa PCK, którzy w obecności prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZSS w Gdańsku Sławomira Bochniaka przekazali na ręce wicedyrektor mgr inż. Iwony Orłowskiej puchary i dyplom.

Na koniec wizyty w naszej szkole goście z zainteresowaniem obejrzeli sale i wyposażenie odnowionych warsztatów szkolnych.

Sukces, jaki Zespół Szkół Samochodowych osiągnął, był możliwy jedynie dzięki Wam Honorowi Krwiodawcy!

 Szkolny opiekun Turnieju od 2007 do 2020 roku mgr Barbara Dembek-Bochniak

Źródło zdjęć z warsztatów szkolnych: profil FB Pana Piotra Bidzińskiego