W dniach 31.05.21-04.06.21 obyło się ostatnie wirtualne spotkanie w ramach ekologicznego projektu Erasmus + „Green and Renewable Economy with Environmetaliy - literaty employees in Need”. W spotkaniu z naszej szkoły wzięli czynny udział uczniowi: Marcin Kozik, Jakub Skałuba, Mateusz Riegiel, Kacper Berhrendt oraz nauczyciele Piotr Trześniowski i Sławomir Wasiak.

      Spotkanie odbyło się on-line ze względu na panujące warunki związane z istniejącą pandemią Covid 19 i brakiem możliwości odbycia spotkania bezpośredniego.

  Organizatorem spotkania była szkoła z Grecji.  Obok polskiej ekipy w spotkaniu uczestniczyły także szkoły z Norwegii, Portugalii, Turcjii, oraz Włoch.

W ramach meetingu zespoły przedstawiły przygotowane  o temacie ekologicznym prezentacje: „Nowe zawody związane z branżą ekologiczną”, „Jak wygląda i jakie musi spełnić warunki dom mający miano ekologicznego-zielonego domu”. Przedstawiono także relację z wycieczki rowerowej promującej ekologiczne środki transportu „ For one less car”.

Uczniowie podzielili się wrażeniami na temat przebiegu i wpływu na bieżące życie szkolne i prywatne związane z ograniczeniami wprowadzonymi przez pandemię  Covid -19.

W ramach  integracji uczniowie brali udział w  wirtualnych grach ekologicznych z zastosowaniem aplikacji Kahoot-it, sprawdzając poziom wiedzy z zakresu ekologii i energii odnawialnej.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zaprezentowali folklor oraz tańce regionalne z poszczególnych krajów.

Mamy nadzieję że nawiązane kontakty z uczestnikami projektu będą dalej rozwijane mimo zakończenia projektu .

 

                                                                                                                                            Sławomir Wasiak