Kolejny dzień spotkania projektu Erasmus+ w naszej szkole obejmował wizytę w siedzibie Colmec Sp. z o.o. w Rudnie oraz zwiedzanie zamku w Malborku.

Dzięki zaangażowaniu pana Tomasza Kubiaka goście oraz gospodarze spotkania zaznajomili się z parkiem maszynowym firmy oraz linią produkcyjną opon. Zobaczyli, jak stare opony otrzymują nowe życie. O dziwo najwięcej pytań zadawały panie! Mimo kapryśnej aury (w ciągu kwadransa sypał śnieg, padał deszcz i świeciło słońce) wszyscy wyjeżdżali z Rudna bardzo zadowoleni! Ta część została zorganizowana w ramach programu „Kształcenie kadr branży motoryzacyjnej XXI wieku”.

Malbork przywitał nas słońcem. Średniowieczny zamek był nie lada gratką szczególnie dla gości z basenu Morza Śródziemnego.

Po obiedzie wróciliśmy do Gdańska, gdzie uczniowie zostali oddani pod skrzydła goszczących rodzin. Rodzice Jakuba pojechali z Tomasem z Portugalii na stok narciarski, aby pokazać, że w czasie wczesnej wiosny można u nas zobaczyć to, co w Portugalii trudno znaleźć – śnieg. Nauczycielki z tego kraju zdradziły, że też marzą o tym, aby go zobaczyć  :)

Opiekunami ze strony polskiej byli: mgr Barbara Dembek-Bochniak, mgr Sławomir Bochniak i mgr inż. Sławomir Wasiak.

mgr Barbara Dembek-Bochniak