W wymarzonym dla samochodziarza warunkach, bo w hali napraw warsztatów, absolwenci 4ATS Technikum nr 12, przestrzegając obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych, spotkali się ze swoją wychowawczynią.

Po złożeniu podpisów w Księdze Absolwentów otrzymali świadectwo ukończenia szkoły, dyplom uzyskania kwalifikacji zawodowych, znaczek absolwenta, pamiątkową książkę oraz personalizowany pendrive. Teraz już oficjalnie każdego z nich można tytułować: technik pojazdów samochodowych!

Karol Ciarkowski otrzymał Medal Pamiątkowy dla Najlepszego Absolwenta w roku szkolnym 2019/2020 przyznawany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Adrian Kos i Maksymilian Kreczman otrzymali dyplomy potwierdzające zdanie egzaminu Team21 Mechanik Toyoty.

Absolwenci pożegnali swoją wychowawczynię Pięknym bukietem kwiatów i jeszcze piękniejszymi życzeniami.

Ostatnim elementem spotkania było odśpiewanie hymnu szkoły – wypadł znakomicie!

Opuściwszy bramy szkoły wszyscy udali się nad opływ Motławy – tę naszą szkolną rzekę, która jest od lat świadkiem radości i smutków społeczności Gdańskiej Samochodówki… Tutaj mgr Sławomir Bochniak zrobił nam wyjątkowe zdjęcie grupowe – zza rzeczki, ze szkołą w tle :) Po drodze chłopcy mijali starsze panie, które zagadnęły ich o egzaminy maturalne. Kiedy mijały mnie, wychowawczynię, wyraziły wielkie uznanie dla kultury zachowania i rozmowy moich uczniów - brdzo miło było to usłyszeć!

Swoim absolwentom życzę jeszcze jutro i pojutrze tradycyjnego „połamania piór” – niech wyniki egzaminów maturalnych będą tak wysokie, jak egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe!  A do tego – Oni już wiedzą czego – spotkania Wielkiej Miłości, zdrowia dla siebie i najbliższych, a pieniędzy tyle, aby nie zepsuły ich dobrych charakterów. Bo to była naprawdę wzorowa klasa!

Mateusz Olczykowski pamiętał o akcji „Pieluszka zamiast kwiatuszka” i przyniósł pieluszki dla podopiecznych Domu im. J. Korczaka - Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku. Jeżeli ktoś chciałby okazać serce potrzebującym i dołączyć się do tek akcji, to bardzo proszę dary (pieluszki – szczególnie w większych rozmiarach, wilgotne chusteczki kosmetyczne, szampony dla dzieci, artykuły piśmiennicze, rysunkowe itp.) zostawić w tym tygodniu w portierni, prosząc o przekazanie dla mnie, a ja dostarczę podopiecznym Domu.

Ex_wychowawczyni 4ATS Technikum nr 12 mgr Barbara Dembek-Bochniak

Zdjęcia i filmik mgr Sławomir Bochniak