Szanowni nasi Krwiodawcy!

Krew potrzebna od zaraz! Jak pokazują statystyki podawane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku (https://krew.gda.pl/) stan zapasów prawie wszystkich grup krwi jest bardzo niski lub średni.

Prezes naszego Klubu :) Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZSS w Gdańsku Sławomir Bochniak jadąc przez centrum Gdańska zatrzymał swój samochód na czerwonym świetle. Przed jego autem stał pojazd "Służby Krwi". Pan Bochniak uznał ten fakt za zrządzenie losu, jasna wskazówkę - jak spędzić popołudnie. Bezzwłocznie udał się do najbliższego punktu oddawania krwi - RCKiK i po prostu oddał krew. W 2021 roku krew oddał już nauczyciel naszej szkoły pan Grzegorz Rynkiewicz.

Niech nasi nauczyciele nauki zawodu będą dla Was wzorem :) 

Krew dla potrzebujących ratuje życie! Któż ma pomóc, uratować życie - jeżeli nie młodzi, zdrowi uczniowie naszej szkoły?!

Prezes KHDK PCK przy ZSS w Gdańsku obiecuje, że każdy, kto dostarczy zaświadczenie o oddaniu krwi, prócz +30 punktów do zachowania otrzyma też symboliczny upominek od Klubu!

Druczki odebrane po donacji (również potwierdzające oddanie krwi od września 2020 roku) prosimy dostarczyć do portierni szkoły lub warsztatów.

Sekretarz KHDK PCK przy ZSS w Gdańsku Barbara Dembek-Bochniak