Rozpoczęły się wakacje. Nie było tradycyjnego zakończenia roku szkolnego, ale na koniec czerwca było wiele miłych akcentów.

Wszyscy znamy zamiłowanie dyrektora mgr. inż. Mirosława Sreberskiego do pewnej marki samochodowej oraz do motocykli. Jeden z uczniów w bardzo miły sposób podziękował swojemu nauczycielowi - właśnie dyrektorowi. Skierował do niego słowa: "Wspaniałemu pedagogowi, z wyrazami podziękowania za całoroczny trud, wyjątkowe zaangażowanie i indywidualne podejście do swoich wychowanków - pełne wsparcia, zrozumienia i otwartości na ich potrzeby edukacyjne", do których dołączył motocyklowy upominek, który od teraz zdobi gabinet dyrektora.

Bardzo miłym akcentem była też krótka informacja nadesłana do wychowawczyni przez tegorocznego absolwenta 4ATS Technikum nr 12 Adriana Kosa: "Gdyby nie Pani, to pewnie nigdy bym takiej decyzji nie podjął". Pani wychowawczyni szczerze wzruszyła się - dla wychowawcy takie słowa są bardzo ważne i utwierdzają go w dobrze spełnionym powołaniu. Adrian wziął udział w szkolnej akcji #Komórkomania. Kilka dni temu otrzymał kartę potwierdzającą, że został wpisany do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych, czyli najprościej ujmując - w przypadku choroby swojego bliźniaka genetycznego może uratować mu życie przekazując swój szpik kostny. I jak widać, jest z tego powodu szczęśliwy - postanowił zatem cieszyć się wspólnie z wychowawczynią, która po raz kolejny jest dumna z Adriana! :)

Brawo dla Adriana i wszystkich, którzy zostali wpisani do bazy DKMS lub Poltransplant! Brawo dla tych, którzy nie zapominają o idei humanitaryzmu! Jeżeli można pomóc potrzebującym, chorym - to jest to nasz moralny obowiązek!

mgr Barbara Dembek-Bochniak
ex_wychowawczyni Adriana :)