Gdańska Samochodówka - Święto Szkoły

FILM WRESZCIE OPUBLIKOWANY!!!! :-)

W październiku 2021 pojawił się pomysł na nakręcenie nowego filmu o naszej szkole. W zamyśle miał pokazać tegorocznym pierwszakom, jak fajna jest szkoła, do której trafili. Natomiast, dla klas starszych, a szczególnie czwartych dał możliwość zapisania się w historii szkoły.

Film zadedykowany został pamięci pana Mirosława Sreberskiego wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych, a jednocześnie absolwenta tej placówki. Pan dyrektor zawsze z dumą mówił o Gdańskiej Samochodówce i wpajał tę dumę kolejnym rocznikom. Symbolem więzi ze szkołą jest przypinka z logo szkoły, którą pan dyrektor zawsze nosił w klapie marynarki, a za jego przykładem inni absolwenci. Jest to swoisty znak rozpoznawczy „zakonu korbowodowego” (tak nazwani są uczniowie w hymnie szkoły), dzięki któremu wśród pracowników czy szefów wielu firm i instytucji łatwo rozpoznać „swojaka”.

W powstanie tego filmu włączyło się wiele osób: nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie klas pierwszych (debiutujący na ekranie) oraz uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy specjalną sceną (kończącą film) pokazali, że szkołę średnią na zawsze będzie się nosić w sercu, bo jest to szczególne miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, poznaje przyjaciół, zbiera doświadczenia na całe życie.

Do zobaczenia w kolejnym filmowy projekcie i miłego oglądania! Łapka w górę.

mgr inż. Ewa Potulska