12 maja 2024 roku grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły korzystając z zaproszenia Drift Open Polish Drift Series, pojechała do Torunia na inaugurację zmagań o mistrzostwo Drift Open Polish Drift Series 2024. Zawody odbyły się na torze Moto-Park Toruń.

Drift Open Polish Drift Series to najstarsza stale działająca liga driftingowa w Polsce. Już od 15 lat organizuje zawody na terenie całego kraju, budując wizerunek driftingu jako najbardziej widowiskowego motosportu, wychowując przy tym kolejne pokolenie mistrzów polskiego driftingu.

Przed wyjazdem 10 maja uczestnicy spotkali się z Panią Lucyną Tomczyk, która z synem Kacprem poprowadziła prelekcję na temat zawodów. Uczniowie dowiedzieli się, jakie warunki trzeba spełnić ,aby brać udział w zwodach driftingowych, jak wygląda struktura zawodów, sposób punktowania przejazdów itp. Uzbrojeni w wiedzę teoretyczną uczniowie z klas 1a, 1b, 1BTS, 2b, 2TM, 3ATS, 3BTS oraz opiekunowie mogli pojechać obserwować zawody, które odbywały się w trzech klasach: PRO AM, PRO oraz MASTERS.

Na miejscu spotkaliśmy się z sympatycznym przyjęciem ze strony organizatorów i zawodników. Dużym powodzeniem cieszył się park maszyn, gdzie można było obejrzeć startujące pojazdy, pracę przy nich czy zrobić zdjęcia. Podczas rozmów zawodnicy podkreślali, że dla nich drifting to nie tylko profesjonalny sport, niestety dość kosztowny, ale przede wszystkim styl życia, sposób na doskonałą zabawę i samorealizację.  

Korzystając  z pięknej pogody uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali zawody. Nie przeszkadzał im hałas, dym i zapach palonej gumy. Dużym zaskoczeniem były panie, które również próbowały swoich sił w drifcie.

Impreza była bardzo udana i zaszczepiła w większości uczestników zamiłowanie do driftu. Już przygotowujemy się do kolejnych wyjazdów. Naprawdę warto!

Organizator: Wojciech Brzuszkieiwcz