Dominik Wroński z 2BTS Technikum nr 12 zwyciężył w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom! Po części pisemnej zajmował II miejsce, ale za to w etapie ustnym okazał się najlepszy! W nagrodę Dominik otrzymał dyplom, statuetkę zwycięzcy, laptop oraz zestaw atrakcyjnych upominków. W maju będzie reprezentował Gdańsk w eliminacjach wojewódzkich.

Naszą szkołę godnie reprezentował też Kacper Szymichowski z 1bl Branżowej Szkoły I stopnia nr 12, ostatecznie zajmując ex aequo czwarte miejsce. Również Kacper otrzymał zestaw upominków.

Uczestnicy Turnieju gościli w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Gdańsku. Niewątpliwą atrakcja okazał się prawdziwy alarm ogłoszony przed ogłoszeniem wyników. Uczniowie na własne oczy zobaczyli, jak obsada dwóch wozów bojowych sprawnie i błyskawicznie rusza do akcji – efektownie pokonując piętra zjazdem po ześlizgu strażackim.

Należy podkreślić jak zawsze perfekcyjną organizację etapu powiatowego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku.

Dominkowi i Kacprowi serdecznie gratulujemy.

Już zapraszam na przyszłoroczne eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej! Warto już zgłębiać historię i tradycję ruchu strażackiego, przepisy przeciwpożarowe, zasady posługiwania się sprzętem strażackim oraz udzielania pierwszej pomocy!

Szkolny opiekun OTWP mgr Sławomir Bochniak