Po ponad siedmiu miesiącach w Gdańskiej Samochodówce zawitał autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, pieszczotliwie zwany krwiobusem. Od 8:30 do 13 30 trwała 32. Akcja mobilnego poboru krwi w ZSS w Gdańsku. Jak zawsze, dzięki Wam zakończyła się ona sukcesem!

Możemy z dumą podkreślić, 
że Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku jest pierwszą szkołą, do której zawitał autokar do mobilnego poboru krwi RCKiK w Gdańsku
od czasu ogłoszenia pandemii
!

Aż 46 uczniów i absolwentów wyraziło chęć oddania krwi. Długo nie było krwiobusu w ZSS i nasi zacni krwiodawcy zapomnieli troszkę o reżimie żywieniowym, co w konsekwencji spowodowało, że krew oddało 25 bohaterów! 11,25 litra życiodajnego płynu przelanego dzisiaj przez samochodziarzy, uratuje życie potrzebującym! Piękny wynik! Dziękujemy serdecznie!

Fotoreportaż pokazuje, jak fantastyczna atmosfera panowała wokół autobusu! Same uśmiechnięte, sympatyczne buzie dobrych ludzi! To nasi wspaniali uczniowie, niezawodni absolwenci oraz zawsze mile widziani goście!

Wszyscy krwiodawcy otrzymali vouchery na pyszne brownie od Hard Rock Cafe w Gdańsku. Hard Rock Cafe w Gdańsku po raz pierwszy wsparło ambulansowy pobór krwi w ZSS, za co z całego serca dziękujemy!

Dziękujemy również tym, bez których akcja nie odbyłaby się – pracownikom RCKiK w Gdańsku oraz naszej szkolnej ekipie w tradycyjnym składzie: Natalia, Jakub, Mateusz, Szymon i Tymoteusz.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili absolwenci szkoły! Daniel K. z 4A’2014 oddał krew już wczoraj, żeby dziś nie zajmować miejsca w autokarze naszym uczniom. Dziś przelali krew: Przemek z 4B’2017, Karol z 3mb’2019 oraz Adam z 4ATS’2020. Swoim kolegom dopingowała Natalia z 4B’2019, która przez kilka lat zarządzała akcjami mobilnego poboru krwi w ZSS oraz Daniel M. z 4A’2014. Zawsze cieszymy się, kiedy przy okazji przyjazdu krwiobusu pojawiają się nasi absolwenci! Zawsze są mile widziani!

Jak zawsze sercem akcji był prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku mgr Sławomir Bochniak.

Sekretarz KHDK PCK przy ZSS w Gdańsku mgr Barbara Dembek-Bochniak

P.S.

Ex-wychowawczyni, czyli pisząca artykuł serdecznie pozdrawia swoich wychowanków – Daniela K. i Daniela M. z rocznika 2014 oraz Adama K. z rocznika 2020