Kuzyn Wojtka Reszki z klasy 2PA, Łukasz, urodził się ze złożoną wadą serca.
W swoim życiu przeszedł już wiele operacji. W styczniu 2019 roku jego serce zatrzymało się na kilkanaście minut. Dzięki podjętej reanimacji Łukasza udało się uratować, jednak przez dłuższy czas znajdował się w śpiączce. Od czasu wybudzenia przebywa pod opieką swojej mamy, której w codziennych obowiązkach pomaga Wojtek, w miarę możliwości zajmując się niepełnosprawnym kuzynem. Jedyną nadzieją dla Łukasza jest terapia komórkami macierzystymi, jednakże jest to zabieg bardzo kosztowny. Łukasz został już nawet zakwalifikowany do terapii w klinice
w Krakowie, jednak rodzina nie posiada wystarczającej kwoty na pokrycie kosztów leczenia.

W imieniu Wojtka Reszki i jego rodziny prosimy o przynoszenie plastikowych nakrętek do biblioteki szkolnej – przynajmniej w ten sposób pomóżmy Łukaszowi w powrocie do zdrowia. Oczywiście za przyniesione nakrętki otrzymacie punkty z zachowania.

Do akcji włączyła się już pani Ewelina Zima ze swoim synem Dominikiem, uczniem klasy 2Gm. Państwo Zima zawsze odpowiadają na nasz apel, za co serdecznie dziękujemy. Dowodem jest ta ogromna ilość nakrętek, również w akcji jesiennej. Liczymy, że Wy Drodzy Uczniowie, również przyłączycie się do akcji i przyniesiecie nakrętki do biblioteki. Warto pomagać. Pamiętajcie: Dobro, które dajesz, zawsze do Ciebie wraca:)

Pomagając innym sam zyskasz, otrzymasz punkty WSO: 

  • 70 i więcej nakrętek = 20 punktów
  • każde kolejne 70 i więcej nakrętek = 10 punktów
  • maksymalnie można zdobyć 50 punktów
  • lub jednorazowo duża pełna reklamówka = 50 punktów
  • kolejne nakrętki przynieś bezinteresownie

Nakrętki przynieś do biblioteki.

Akcja trwa do 31.05.2021 r.

mgr Renata Marczuk i mgr inż. Ewa Potulska